Do końca roku szkolnego pozostało jeszcze kilka miesięcy. Zapraszamy rodziców, dzieci i wychowawców klas szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do kontaktowania się z nami.


Opracujemy wspólnie z Państwem (po przeanalizowaniu potrzeb klasy) program edukacyjny. Wizyta w ramach lekcji muzealnych nie tylko uczy historii, daje również możliwość „oswojenia” się z dobrami kultury, a do takich zalicza się nasze muzeum. Staramy się poprzez wprowadzanie nowoczesnych technik przekazu (prezentacje multimedialne, interaktywne wystawy, możliwość dotykania eksponatów), zainteresować młodego odbiorcę światem historii, który nie musi być nudny. Obecnie posiadamy ponad pięćdziesiąt przygotowanych tematów lekcji dla różnych grup wiekowych, począwszy od przedszkolaków, a skończywszy na seniorach – studentach Uniwersytetu III Wieku.  

Edukacja muzealna to również konkursy historyczne, które mają na celu pogłębianie wiedzy o Kołobrzegu i regionie kołobrzeskim, tworzenie i kształtowanie tożsamości regionalnej – związku z własną „małą ojczyzną”, promocje postaw obywatelskich i patriotycznych oraz edukację historyczną poprzez pobudzanie  zainteresowań dziejami własnego regionu, Polski oraz historii powszechnej. Muzeum wraz z kołobrzeskimi placówkami oświatowymi jest organizatorem kilku konkursów plastycznych, historycznych i historyczno - sportowych.

Dział Edukacji i Upowszechniania poleca również spacery miejskie. Posiadamy wykwalifikowanych przewodników, którzy w ramach zajęć edukacyjnych mogą pokazać piękno naszego miasta.

Kontakt:
Piotr Leszmann
tel. 94 352 52 53 wew. 14,
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.