Trwa akcja przekazywania paczek dla kombatantów – weteranów II wojny światowej, podziemia niepodległościowego i osób represjonowanych przez PRL.

Patronat Honorowy nad akcją w rejonie Kołobrzegu objął Starosta Kołobrzeski – Pan Tomasz Tamborski, oraz Dyrektor Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu – Pan Aleksander Ostasz. Muzeum Oręża Polskiego ma przyjemność koordynować tę akcję na terenie Powiatu Kołobrzeskiego.

Jest to piękna, oddolna inicjatywa o szerokim oddziaływaniu społecznym. Jej celem jest zarówno wsparcie duchowe, jak i materialne kombatantów, jak również pokazanie, że pamięć o ich bohaterstwie wciąż jest żywa. W naszym regionie akcją tą objętych jest kilkadziesiąt osób. Przy rozwożeniu paczek pomagają nam uczniowie z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja, którym z góry bardzo dziękujemy.

Początek akcji zaplanowano na 21 grudnia (czwartek) 2017 roku, godzinę 10.00 – w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, na ul. E. Gierczak 5.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.