„Piękno należy wesprzeć, bo tworzą je nieliczni, a potrzebuje wielu.”  [J. W Goethe]

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia odbyła się w sali plafonowej konferencja prasowa, poświęcona przekazanym do muzeum eksponatom. Jakiś czas temu informowaliśmy o przekazaniu przez Panią Annę Molędowską pamiątek po swoim ojcu, Panu Witoldzie Ostrowskim.

Podczas konferencji zostały pokazane medale, odznaczenia, zdjęcia, dokumenty, destrukty broni. Wzbogacą one muzealną kolekcję zbiorów, które będą trwałą pamięcią o tym, który całe swoje życie poświęcił służbie dla innych. Jak sama ofiarodawczyni stwierdziła, czuje i wie że Muzeum Oręża Polskiego jest najodpowiedniejszym miejscem dla „złożenia” rodzinnych pamiątek.

Przypomnijmy Pan Witold był między innymi żołnierzem – przeszedł cały szlak bojowy 1 Armii Wojska Polskiego, nauczycielem szkoły w Błotnicy i założycielem w tej miejscowości Parku Pamięci. Głos zabrał również Pan Aleksander Ostasz – Dyrektor Muzeum, który przy okazji składania podziękowań, przekazał Pani Annie kartę VIP upoważniającą do bezpłatnego zwiedzania naszej instytucji.

 

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.