Zgodnie z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego hasło przewodnie 25. edycji EDD 2017 w Polsce brzmi: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu”.

Dzięki tak sformułowanemu tematowi będziemy mogli pokazać krajobraz, jako zapis działalności pokoleń naszych przodków. Pozwala to również na prezentację miejsc, które zmieniały się bardzo dynamicznie, spełniając różnorakie formy i zadania na przestrzeni wieków. Dorobek ludzi i miejsc, które zamieszkiwali, pokoleń i narodowości, często zapomniany lub nie do końca odkryty.

EDD – Europejskie Dni Dziedzictwa to najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu. Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.
Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców.

 

PROGRAM:

23 września (sobota)

10.00 – prelekcja „Kołobrzeg – miasto twierdza” – Piotr Leszmann

(Muzeum Miasta Kołobrzeg, ul. Armii Krajowej 13 – sala plafonowa)

10.45 – wyjazd do Rogowa

(zwiedzanie hangaru lotniczego, połączone z prelekcją o historii lotniska w Rogowie – Mirosław Huryn)

13.00 – zwiedzanie twierdzy, portu i garnizonu Kołobrzeg

15.30 – Ośrodek „Bukowina”

(zwiedzanie Muzeum Trzech Armii, Trzech Kultur)

ok. 16.30 – ognisko integracyjne

wyjazd z Podczela we własnym zakresie autobusem MZK


Prosimy uczestników wycieczki o zabranie wygodnego obuwia i stroju turystycznego oraz artykułów spożywczych na ognisko.

Koszt wynosi 10 zł/osoba.

Liczba miejsc ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Zapisy: Piotr Leszman, tel. 943525253 wew. 14, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.