Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88

Podsumowanie projektu

W środę, 30 listopada 2016 roku, w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu z udziałem Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego oraz Członka Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego – Anny Mieczkowskiej, odbyła się konferencja prasowa podsumowująca zakończony projekt badawczy.

Zakończenie Badań

W okresie od czerwca do sierpnia 2016 roku Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu realizowało projekt badawczy: Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich.

Fotorelacja z naszych nurkowań [04.08.2016]

Zapraszamy do podziwiania zdjęć w wykonaniu Pauli Kucharczyk – naszego pokładowego fotografa i jednego z członków ekspedycji.

Etap badań sonarowych zakończony [15.07.2016]

Jesteśmy już na półmetku naszych prac terenowych związanych z projektem "Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich w rejonie Kołobrzegu".

Badań sonarowych ciąg dalszy [04.07.2016]

Dzięki wytrwałości i zacięciu do pracy zespołu, udało nam się przeskanować cały obszar badawczy (blisko 900 hektarów morza!). Obecnie przymierzamy się do weryfikacji namierzonych obiektów, które mogą być potencjalnymi stanowiskami wrakowymi.

Pierwszy dzień badań za nami!

Jesteśmy już po naszym pierwszym dniu prac badawczych. Rozpoczęliśmy sprawdzanie wyznaczonego obszaru przy pomocy sonaru holowanego PulSAR  dostarczonego przez firmę ESCORT Sp. z o.o.

Zaczynamy badania!

Właśnie rozpoczęliśmy pierwszy etap naszych badań podwodnych - skanowanie całego obszaru sonarem holowanym. Mamy nadzieję, że już w najbliższym czasie będziemy mogli pochwalić się pierwszymi odkryciami!

Podpisanie umowy

Już niedługo rozpoczną się długo wyczekiwane badania podwodne na morzu w ramach projektu: "Rozpoznanie podwodnych stanowisk archeologicznych w ramach badań AZP obszarów morskich w rejonie Kołobrzegu".