100-lecie utworzenia Ligi Morskiej i Rzecznej

W piątkowe popołudnie 05.10.2018 r. Regionalne Centrum Kultury wypełniło się gośćmi, którzy przyszli na uroczystości związane ze 100 – leciem utworzenia Ligi Morskiej i Rzecznej. Gospodarzami wydarzenia byli kołobrzescy ligowcy na czele z Prezesem Antonim Szarmachem, który to oficjalnie rozpoczął obchody, otwierając wystawę poświęconą historii oraz dokonaniom Ligi Morskiej i Rzecznej. Dla przypomnienia w/w wystawę przed wakacjami gościliśmy w naszym Muzeum. Głos zabrali Marek Padjas – wiceprezes Ligi Morskiej i Rzecznej oraz Tomasz Tamborski – Starosta Kołobrzeski. Druga część gali odbyła się w sali widowiskowej, gdzie między innymi przyjaciele Ligi otrzymali od nich pamiątkowe medale. Zgromadzona publiczność składała życzenia oraz kwiaty na ręce Członków Kołobrzeskiej Ligi Morskiej i Rzecznej. Również Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przekazało tablicę pamiątkową.

Uroczystości uświetnił wspaniały występ wokalno – taneczny kołobrzeskiego Zespołu Piosenki i Tańca Tirlitonki oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Na koniec goście mogli spróbować specjalnego tortu "ligowego".