Festyn SP 3

Jak co roku, pod koniec kwietnia, odbywa się wielkie święto Szkoły Podstawowej nr 3. Tym razem obchodziliśmy  43. rocznicę nadania szkole imienia Marynarzy Polskich. Hasło tegorocznego festynu brzmiało – "Witajcie w naszej bajce".

Podczas wydarzenia mogliśmy oglądać występy artystyczne przygotowane przez każdą z klas szkoły oraz zaproszone zespoły. Przygotowano szereg atrakcji, w tym kilka kulinarnych. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców wszystko przebiegło radośnie i planowo.

Ze swoim stoiskiem edukacyjnym pojawiło się również nasze Muzeum, które zaprezentowało między innymi: działo bezodrzutowe B-10, pocisk ralietowy ppk 6M6 "Trzmiel". Jednak największą uwagę skupiał nasz muzealny samochód UAZ- 469 B, który po półrocznej naprawie mechanicznej został po raz pierwszy zaprezentowany. Będzie to kolejny pojazd jeżdżący (jest zarejestrowany i ubezpieczony), z którym będziemy jeździć na zloty militarne, festyny itp.