I Międzyszkolna Gra Miejska

W ramach miejskich obchodów 78. rocznicy walk o Kołobrzeg, 17 marca odbyła się I Międzyszkolna Gra Miejska pt: "Szlakiem bohaterów walk o Kołobrzeg w 1945r.". Organizatorem gry było Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół MOP, przy wsparciu Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. W zmaganiach brało udział sześć szkół podstawowych nr: 1, 3, 4, 5, 6 i 8. Trasa gry przebiegała przez miejsca pamięci bohaterskich żołnierzy, którzy stoczyli ciężki bój o Kołobrzeg w 1945r. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami, a było ich łącznie aż siedem. Jednym z punktów był pomnik sanitariuszki, gdzie trzeba było założyć opatrunek i unieruchomić rękę za pomocą bandaża elastycznego. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Maja z Sp nr 4 z czasem 2 min i 18 sek.

• I miejsce Szkoła Podstawowa nr 6, 53 pkt. (opiekun Joanna Fir);
  • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 4, 51 pkt. (opiekun Tomasz Leszczyński);
  • III miejsce Szkoła Podstawowa nr 3, 50 pkt. (opiekun Agnieszka Nikel).

Wszystkie drużyny otrzymały podziękowania i nagrody.

Fundatorami nagród byli:

• Sanatorium Uzdrowiskowe "Bałtyk";
  • Kino "Wybrzeże";
  • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji;
  • Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy. Mamy nadzieję, że była to ciekawa lekcja historii o swojej małej lokalnej ojczyźnie.