Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

IX Powiatowy Konkurs "Baw się historią – Kołobrzeg – moje miasto"

Za nami zmagania historyczno-sportowe w ramach IX Powiatowego Konkursu "Baw się historią – Kołobrzeg – moje miasto" dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych. Już po raz dziewiąty Szkoła Podstawowa nr 4 i Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu zorganizowały konkurs dla najmłodszych mieszkańców Powiatu, w którym wzięło udział sześć drużyn: Szkoły Podstawowe nr 3, 4, 5, 6 z Kołobrzegu, Szkoła Podstawowa z Dźwirzyna oraz Zespół Placówek Oświatowych Morska Kraina.

Konkurs objęty był patronatem Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego oraz Prezydent Miasta Kołobrzeg – Anny Mieczkowskiej. Podobnie jak w latach poprzednich konkurs jest częścią obchodów 74. rocznicy Walk o Kołobrzeg oraz Zaślubin Polski z Morzem.

Przypomnijmy, że mottem tego wydarzenia jest przede wszystkim dobra, wspólna zabawa, dlatego konkurs podzielony został na dwie części: historyczną, podczas której zawodnicy mierzyli się z:

krzyżówką historyczną;

odpowiedzią na dwa pytania pisemne – otwarte i polegające na uzupełnieniu tekstu;

odgadnięciem miejsc w Kołobrzegu na podstawie zdjęć.

Druga część, zręcznościowo-sportowa, polegała na wykonaniu jak najszybciej i najdokładniej trzech różnych zadań: hokejowego slalomu z piłeczką, skoku przez płotki oraz przejściu pod płotkami. Rywalizacja była bardzo zacięta. Po trzech konkurencjach historycznych oraz trzech sportowych wyłoniony został zwycięzca. Nagrodzeni zostali:

 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 6 27 pkt.

II miejsce – Zespół Placówek Oświatowych Morska Kraina 23 pkt.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 22 pkt

 

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie:

Tadeusz Waśko – Bractwo Pirackie z Kołobrzegu,

Paweł Urbaniak – specjalista ds. wojskowości Muzeum Oręża Polskiego.

 

Warto wspomnieć o mini konkursie, przygotowanym przez Tadeusza Waśkę, który polegał na odgadnięciu przez poszczególne drużyny czterech popularnych gatunków ryb, występujących w Bałtyku. Żeby było łatwiej, ryby można było obejrzeć, a nawet wziąć do ręki. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Gatunki ryb, które trzeba było zidentyfikować to:

- szprotka;

- śledź;

- dorsz;

- flądra.

 

Ze strony Szkoły Podstawowej nr 4 organizatoramim konkursu były:

Edyta Tuligłowska – Sak;

Maria Szabla;

Krystyna Kamińska,

natomiast ze strony Muzeum Oręża Polskiego – adiunkt Piotr Leszmann.

 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez:

Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu;

Gminę Miasto Kołobrzeg;

Radę Rodziców przy SP nr 4;

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia kolejnej edycji konkursu i zapraszamy ponownie za rok na jubileuszową, X edycję, która tym razem odbędzie się w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.