Kolejna odsłona warsztatów rzemiosł średniowiecznych

Muzeum Oręża Polskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół MOPK serdecznie zapraszają na kolejną odsłonę warsztatów rzemiosł średniowiecznych. Przypomnijmy, że w grudniu odbyły się pierwsze zajęcia z tego cyklu, przybliżające najmłodszym życie na Pomorzu sprzed kilkuset lat. Poprzez warsztaty nie tylko pragniemy pokazać historię, ale również stworzyć grupę dzieci, która zainteresuje się tym tematem na dłużej. Dzieci, które pod czujnym okiem edukatorów będą się uczyć poszczególnych rzemiosł z dawnych czasów, docelowo będą reprezentować Kołobrzeg, Muzeum i swoje szkoły podczas pikników czy festynów historycznych, na które będziemy zapraszani. Dlatego przyjdź do nas już w najbliższą sobotę, 19 stycznia na godz. 10.00. Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13.

Zajęcia potrwają do godz. 11.30, a omawianym tematem będzie tkactwo.