Kolejny artefakt w zbiorach Muzeum

Nasza kolekcja Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu została wzbogacona o rzadki i znaczący artefakt: medal wybity z okazji setnej rocznicy zakończenia oblężenia Kołobrzegu, które miało miejsce 2 lipca 1807 roku. Ten unikatowy przedmiot został przekazany naszej instytucji przez Pana Roberta Rollę, znanego miłośnika historii i szanowanego obywatela Kołobrzegu.

Medal ten, będący świadectwem ważnego wydarzenia historycznego, zachwyca swoim wykonaniem. Na awersie medalu widoczny jest pomnik Nettelbecka i Gneisenau’a, który do 1945 roku stał przed katedrą w Kołobrzegu, stanowiąc symbol odwagi i determinacji w obronie miasta. Rewers medalu prezentuje wielki herb Kołobrzegu, będący dumą i symbolem naszej lokalnej tożsamości.

Ten zabytkowy medal nie tylko wzbogaca nasze zbiory, ale również stanowi cenny materiał edukacyjny dla zwiedzających, pozwalając na lepsze zrozumienie historii Kołobrzegu. Jest to znakomita okazja do zgłębienia wiedzy o oblężeniu z 1807 roku oraz o znaczeniu tego wydarzenia dla naszego miasta.

Jeszcze raz dziękujemy Panu Robertowi za ten nieoceniony wkład w rozwój naszych zbiorów i zapraszamy wszystkich do odwiedzenia i odkrywania historii Kołobrzegu w naszym muzeum.

Apel

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu szuka pamiątek związanych z dziejami Kołobrzegu oraz zaprasza do współpracy wszystkie instytucje, firmy, organizacje i osoby. Zainteresowanych prosimy o kontakt na e-mail: muzeum@muzeum.kolobrzeg.pl, alekost@wp.pl, tel. 601 402 400