Konferencja naukowa w Łambinowicach

W piątek 17.11.2023 r. w Centralnym Muzeum Obozów Jenieckich w Łambinowicach odbyła się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa pod tytułem "Miejsca po niemieckich obozach jenieckich w Polsce. Zapomniane czy odkrywane?" Konferencja organizowana jest co dwa lata przez łambinowickie muzeum. Podczas tegorocznej edycji jednym z prelegentów w formie on-line był dziekan wydziału humanistycznego Politechniki Koszalińskiej dr hab. Michał Polak, który zaprezentował wyniki najnowszych badań obozu jenieckiego Stalag Luft 4 Gross Tychow. O historii tego obozu opowiedział w trybie stacjonarnym nasz pracownik Paweł Urbaniak. Przedstawił on w swojej prelekcji formy upamiętnienia obozu jenieckiego Stalag Luft 4. Politechnika Koszalińska wraz z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu współpracują w zakresie badań, dotyczących obozu jenieckiego Gross Tychow.