Konkurs "Kołobrzeg, moja mała ojczyzna. Historia powojennego Kołobrzegu"

29 maja w Muzeum Miasta Kołobrzeg odbył się XXI Regionalny Konkurs Historyczny "Kołobrzeg, moja mała ojczyzna. Historia powojennego Kołobrzegu." Organizatorem konkursu było Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

W zmaganiach wzięły udział dwuosobowe drużyny ze szkół podstawowych nr 1, 4, 5, 6.

W kategorii klas 4-6 wzięły udział trzy drużyny ze szkoły nr 1, 5, 6, a w kategorii klas 7-8 drużyny ze szkoły nr 4, 5, 6. Konkurs składał się z czterech etapów. Pierwszy etap to indywidualne rozwiązywanie krzyżówki, następnie uczniowie mieli za zadanie dopasować do konkretnych postaci (zdjęć) nazwisko oraz krótki opis. Kolejne zadanie to udzieleni odpowiedzi na pięć pytań otwartych. Ostatnią konkurencją było poprawne odgadnięcie ulic i obiektów przy nich usytuowanych.

Dla uczniów najtrudniejszym zadaniem okazało się udzielenie odpowiedzi na pytania otwarte, gdzie musieli wykazać się dużą wiedzą na temat historii miasta.

Po podsumowaniu wyników w kategorii klas młodszych pierwsze miejsce zajęła drużyna z SP 1 (op. Teresa Urbańska), drugie miejsce SP 6 (op. Iwona Maj), a miejsce trzecie zajęła drużyna z SP 5 (op. Aldona Przybylska). W kategorii klas starszych pierwsze miejsce zajęła SP 6 (op. Iwona Maj), miejsce drugie SP 4(op. Małgorzata Domaradzka), a miejsce trzecie SP 5 (op. Krzysztof Kraska). Wszystkim uczestnikom konkursu oraz ich opiekunom składamy serdeczne gratulacje.