Konkurs mitologiczny "W świecie Greków i Rzymian"

W Szkole Podstawowej nr 4 odbył się XXII Regionalny Konkurs Mitologiczny "W świecie Greków i Rzymian". Udział wzięło pięć drużyn dwuosobowych z następujących kołobrzeskich szkół podstawowych (klasy V - VI): 1, 3, 4, 6 i 7. Wszystkich obecnych, w tym również szkolną publiczność, przywitała Dyrektor Sp nr 4 Pani Alina Rachańska. Konkurs rozpoczął się "śpiewająco", dzięki wokalistkom Zespołu Piosenki i Tańca "Tirlitonki", które zaśpiewały piosenki, nawiązujące swą melodią i tekstem do słonecznej oraz pięknej Grecji. Poczynaniom swoich podopiecznych przyglądała się nieoceniona Pani Maria Dudek.

Konkurs składał się z dwóch części: historycznej oraz sportowej, razem uczestnicy mieli do wykonania dwanaście zadań. Wśród nich były między innymi test, krzyzówka, związki frazeologiczne, drzewo geneaologiczne, czy zadanie "o kim mowa ?". Drużyny dzielnie radziły sobie z poszczególnymi zadaniami, do końca w napięciu trwała walka o dwa czołowe miejsca. Ostatecznie klasyfikacja wygląda następująco:

• 1 miejsce – Sp nr 4 77,5 pkt.
  • 2 miejsce – Sp nr 1 76,5 pkt.
  • 3 miejsce – Sp nr 7 65,5 pkt.
  • 4 miejsce – Sp nr 3 53 pkt.
  • 5 miejsce – Sp nr 6 47 pkt

Organizatorami konkursu były: Magdalena Grondys – Welc oraz Małgorzata Domaradzka.

Nad sprawnym przebiegiem czuwała komisja konkursowa w składzie: Barbara Hordyjewska oraz Piotr Leszmann, pracownicy Muzeum Oręża Polskiego.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, upominki i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców Sp nr 4 w Kołobrzegu oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego.

Gratulujemy i do zobaczenia za rok