Nagroda "Konika Kołobrzeskiego" dla pracownika MOP

23 lutego, podczas zorganizowanej przez władze miasta w Hotelu Aquarius Spa w Kołobrzegu Gali Noworocznej, nagrodę „Konika Kołobrzeskiego 2018", nadawaną przez kapitułę dziennikarską, otrzymał pracownik naszego muzeum, Łukasz Gładysiak. Była to jedna z dwóch statuetek przyznanych tego wieczoru; kolejna powędrowała w ręce Przewodniczącej Rady Współpracy Organizacji Kombatanckich i Związku Żołnierzy WP Ziemi Kołobrzeskiej, Wandy Przybylskiej.

Łukasz Gładysiak pracuje w MOP jako adiunkt w dziale edukacji. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie historii, popularyzatorem i odtwórcą historycznym, od grudnia – przewodniczącym Rady Muzeum MOP. Zgłębianiem dziejów Kołobrzegu i okolic zajmuje się od blisko dekady. Poza tym jego zainteresowania badawcze dotyczą dziejów wojskowości polskiej i powszechnej w XX w., w szczególności broni pancernej. Jest autorem ponad pół tysiąca artykułów naukowych i popularno-naukowych oraz, także jako współautor, kilkunastu publikacji książkowych w języku polskim i angielskim. Są wśród nich wydane w 2018 r. „Opowieści znad Parsęty" oraz, w 2016 r., „W dawnym Kołobrzegu".

Foto: Marek Kawęcki