Obchody uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę

W niedzielę 11 listopada o godz. 10, rozpoczęły się uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, od mszy św. w bazylice. Po nabożeństwie ulicami miasta przeszedł korowód pod pomnik marszałka RP Józefa Piłsudskiego. Na miejscu odbył się m.in. apel pamięci, salwa honorowa oraz wystąpienia okolicznościowe. Pod pomnikiem złożono także kwiaty .

Dalsza część obchodów odbywała się pod ratuszem, gdzie czekały już stoiska promocyjne, w tym  wystawa mobilna Muzeum Oręża Polskiego "Ku wolności" oraz wystawa Wojskowej Komendy Uzupełnień. Można było zaopatrzyć się w śpiewniki, kotyliony i biało-czerwone flagi. Oczywiście nie zabrakło również grochówki. Na dziedzińcu ratusza miejskiego odbyło się wspólne śpiewanie pieśni i piosenek patriotycznych "Razem dla Niepodległej" – poprowadzone przez Zespół Tańca Ludowego "Staropolanie – Wielkopolska".

Równolegle, w kamienicy kupieckiej  przy ul. ppor. E. Gierczak, już od 9 listopada czynna jest wystawa czasowa "Ku Niepodległej". W związku z rocznicą Muzeum wydało również kolejny – 18 numer gazety muzealnej, poświęcony Świętu Niepodległości.