Piknik w Rymaniu

W sobotę 6 maja w Rymaniu odbył się IV Historyczny Piknik pod hasłem "Śladami dawnych Słowian". Organizatorem pikniku było Stowarzyszenie Historyczne "Dębosz", które w tym roku obchodzi 5-lecie działalności oraz Szkoła Podstawowa w Rymaniu. Na zaproszenie stowarzyszenia w pikniku uczestniczyli też członkowie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz pracownicy muzeum. Zaprezentowaliśmy średniowieczne rzemiosło czyli tkanie na bardku, skręcanie sznurka, wiercenie drają i wiolą.

Odwiedzający naszą "średniowieczną osadę" mogli obejrzeć wyroby z gliny i drewna, uzbrojenie wojów oraz spróbować swoich umiejętności w dawnych grach planszowych. Atrakcją dla uczestników była możliwość nie tylko zobaczenia dawnych strojów, ale ich też przymierzenie. Nie obyło się bez średniowiecznych placków, czyli podpłomyków, na które było wielu amatorów. Wszyscy poczuliśmy klimat dawnych czasów i choć pogoda sprawiła nam psikusa to humory wszystkim dopisywały. Z przyjemnością odwiedzimy Rymań ponownie.