Piknik Zimnowojenny w Rogowie

Zapraszamy do niezapomnianej podróży w czasie, która ożywi historię i zainspiruje wyobraźnię. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu ma zaszczyt zaprosić wszystkich miłośników historii i techniki wojskowej na Piknik Zimnowojenny. Wydarzenie to odbędzie się w sobotę, 15 lipca, na placu przed Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej w Rogowie.

Piknik rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa aż do 17:00, oferując sześć godzin pełnych emocji i edukacji. W programie znajdują się dioramy grup rekonstrukcyjnych, które z niezwykłą precyzją odtwarzają sceny z okresu zimnej wojny. Te realistyczne rekonstrukcje, tworzone z pasją i zamiłowaniem do szczegółów, przeniosą nas w czasie, dając unikalną możliwość doświadczenia historii na własnej skórze.

Ale to nie wszystko. Piknik Zimnowojenny to także pokazy dynamiczne, które z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń. Zobaczcie na własne oczy, jak wyglądała rzeczywistość zimnej wojny, poczujcie dreszcz emocji, kiedy historia ożywa przed waszymi oczami.

Nie zabraknie też historycznych opowieści, które pozwolą nam lepiej zrozumieć kontekst i znaczenie tamtych wydarzeń. Eksperci z dziedziny historii podzielą się swoją wiedzą i pasją, odpowiadając na wszelkie pytania i rozwiewając wątpliwości.

Na deser mamy coś dla fanów krótkofalarstwa. Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców będzie miało swoje stanowisko. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się więcej o tej fascynującej dziedzinie, poznać ludzi o podobnych zainteresowaniach i być może odkryć nowe hobby.

Piknik Zimnowojenny to wydarzenie, które łączy w sobie edukację i rozrywkę, przypominając nam o ważnych momentach w historii naszego kraju. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Do zobaczenia w Rogowie!