Porozumienie ze Stowarzyszeniem Historycznym z Rymania

Miło nam poinformować, że 13 czerwca podpisano porozumienie pomiędzy Towarzystwem Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, a Stowarzyszeniem Historycznym z Rymania. Zawarte porozumienie ma na celu między innymi wspólne wspieranie działalności Muzeum:

• upowszechnianie wiedzy o materialnym dziedzictwie Pomorza Zachodniego i Powiatu Kołobrzeskiego;
  • wspólną organizację i udział w piknikach historycznych, festynach, zjazdach, konferencjach, sesjach naukowych, wystawach, odczytach, dyskusjach, konkursach oraz innych działaniach kulturalnych;
  • działalność na rzecz społeczności lokalnej;
  • powiększanie zbiorów Regionalnej Izby Muzealnej  w Rymaniu;
  • działalność wydawnicza, promocyjna i edukacyjna.

W imieniu Zarządów podpisy złożyli Jarosław Bogusławski i Tadeusz Dach.

Już 8 i 22 września w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa obydwa Stowarzyszenia będą razem z Gminą Miasto Kołobrzeg i Muzem Oręża Polskiego współorganizatorami specjalnego programu  historyczno-edukacyjnego, na który już w tej chwili serdecznie zapraszamy.