Przystanek Historia

Muzeum Oręża Polskiego we współpracy z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie ma zaszczyt zaprosić na spotkanie pt. "Przystanek Historia", które odbędzie się 13 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Muzeum Oręża Polskiego, ul. Armii Krajowej 13, Kołobrzeg.

To wyjątkowe wydarzenie poświęcone będzie refleksji nad okresem stanu wojennego w Polsce oraz jego skutkami, zarówno historycznymi, jak i współczesnymi. W ramach spotkania odbędzie się wykład prof. Nikołaja Iwanowa, byłego radzieckiego dysydenta i znawcy tematyki relacji polsko-radzieckich. Profesor Iwanow, znany z wieloletniej pracy w Radiu Wolna Europa – Radio Swoboda, podzieli się swoimi przemyśleniami na temat wpływu polityki ZSRR na wydarzenia w Polsce lat 80-tych.

Spotkanie "Przystanek Historia" to nie tylko okazja do zdobycia wiedzy z pierwszej ręki od jednego z najwybitniejszych ekspertów w dziedzinie historii Europy Wschodniej, ale również szansa na głębsze zrozumienie wpływu tamtych wydarzeń na obecną sytuację polityczną i społeczną.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych historią najnowszą, studentów, naukowców, jak i każdego, kto pragnie poszerzyć swoją wiedzę o te kluczowe momenty w historii naszego kraju.

Do zobaczenia na "Przystanku Historia".