Regionalny Konkurs Plastyczny. Nagrody rozdane!

5 czerwca, w sali plafonowej Muzeum Miasta Kołobrzeg, odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów i podziękowań za udział w Regionalnym Konkursie Plastycznym "60 lat działalności Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu".

Na konkurs wpłynęło 30 prac uczniów ze szkół podstawowych nr 1, 4, 8. Celem konkursu było wykonanie logotypu nawiązującego do jubileuszu muzeum oraz rozwijanie inwencji twórczej poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

Pierwsze miejsca w konkursie zajęli: Igor Romanowski SP1 (opiekun Elżbieta Ważydrąg ) oraz Błażej Kolasa SP 4 (opiekun Izabela Jakubowska). Drugie miejsce zajęli: Maria Czerniewska SP 8 (opiekun Barbara Skiba) i Mikołaj Fir SP 1 (opiekun Elżbieta Ważydrąg), a miejsca trzecie uczeń z SP 1 Kacper Fir ( opiekun Elżbieta Ważydrąg) oraz Hanna Kazimierowska z SP 4 ( opiekun Izabela Jakubowska). Wyróżnienia z SP 4 otrzymali: Lena Małasiewicz, Emilia Hałata, Dominik Zakrzewski, Ignacy Iwanowski, Kornelia Miąsek, Julia Piekiełko, Mateusz Koza, Aniela Popiół, Nadia Grajewska, Julia Szumska, Maria Kamieńska, Adam Trott, Nina Lewandowska, Marta Miedzińska, Malwina Mottram. Wyróżnieni uczniowie z SP 8 to: Maciej Sumiński, Iessica Wiśniewska-Slobodyan, Martyna Studzińska, Oliwia Brzozowska, Hubert Rumianowski( opiekun Barbara Skiba) Wyróżnienie otrzymała również uczennica z SP 1 Agata Seręga (opiekun Elżbieta Ważydrąg).

Wszystkie prace uczniów można obejrzeć do końca sierpnia w holu głównym Muzeum Miasta Kołobrzeg przy ul. Armii Krajowej 13.

Uczestnikom konkursu i ich opiekunom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy dalszych sukcesów.