Służby Celne – zajęcia edukacyjne

W poniedziałkowe przedpołudnie w Muzeum pojawili się uczniowie klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kołobrzegu. Wzięli oni udział w zajęciach poświęconym Służbom Celnym. Młodszy aspirant celny Lubomira Hołówka, ubrana w mundur celnika, wprowadziła dzieci w świat ceł, akcyz, plombownic itp.

Uwaga najmłodszych skupiła się m.in. na spreparowanej skórze pumy, która w naszej ekspozycji jest symbolem bezwzględności i chciwości ludzi. Ogólnoświatowym problemem jest bowiem przemyt żywych i spreparowanych zwierząt z kraju do kraju. Wiemy, że lista gatunków zagrożonych wyginięciem się wydłuża. Służby Celne powołane są również do tego, żeby takie próby przemytu wychwytywać. Pani Lubomira wytłumaczyła, czym zajmują się celnicy. Potem przyszedł czas na plombowanie transportów i poznanie pojęć z nim związanych. Dzieci obejrzały również, w jaki sposób tzw. mrówki przemycają artykuły spożywcze, wykorzystując do tego wszelkie dostępne środki: opakowania, koła, beczki itp.

Zapraszamy wszystkie zainteresowane klasy do wzięcia udziału w zajęciach edukacyjnych o Służbach Celnych. Wystawa czynna jest do 30 kwietnia 2018 r.