Uniwersytet Trzeciego Wieku – wakacje

Za nami kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 13 czerwca (środę) odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie koła historycznego, które od kilku lat działa przy Muzeum.

Warto nadmienić, że "studenci" są zdyscyplinowani, co daje wymierne efekty w postaci ponad czterdziestu osób, które należą do w/w koła (najliczniejsza sekcja Uniwersytetu).

Staramy się podczas naszych spotkań (1 – 2 razy w miesiącu) o poruszanie tematów i zagadnień, które interesują naszych "studentów". Naszą regułą jest również możliwość przygotowania swojego autorskiego wystąpienia, z którego kilka osób już skorzystało. Oprócz tradycyjnych zajęć tematycznych, koło historyczne bierze aktywny udział we wszelkich wydarzeniach historyczno-edukacyjnych prowadzonych przez Muzeum.

Kilku naszych "studentów" jest również Członkami Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego. W ramach zajęć organizujemy podróże studyjne. W tym roku byliśmy w Trzebiatowie, Bornym Sulinowie i Szczecinie. Jesienią planujemy wyjazdy do Stargardu i Świnoujścia. Wszystkim serdecznie dziękujemy, życząc udanych, słonecznych wakacji.

Opiekunem koła jest Pan Piotr Leszmann.