Uroczystość w Muzeum: Książka i wyróżnienia

Dzisiaj w Sali Plafonowej Muzeum Oręża Polskiego odbyło się „wodowanie” książki Jana Śleszyńskiego pt. „ORP opowiadania o okręcie i marynarzach”. Książka ta to doskonałe uzupełnienie wiedzy o okręcie znajdującym się w Skansenie Morskim. Autor Jan Śleszyński sam służył na okrętach Bałtyckiego Dywizjonu Okrętów Pogranicza i wiernie ukazał realia i atmosferę tamtych czasów.

Podczas uroczystego spotkania obecni byli również Prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Koszalinie płk dr Zdzisław Jordanek oraz Sekretarz Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego w Koszalinie mjr dr Grzegorz Walasek, którzy uhonorowali Dyrektora Muzeum Oręża Polskiego Aleksandra Ostasza brązowym medalem za wybitne zasługi dla Związku Żołnierzy Wojska Polskiego. Natomiast Prezes Koła nr 8 im. ORP Orzeł w Kołobrzegu kmdr ppor. Leszek Kowalski wręczył Dyrektorowi Muzeum dyplom uznania za popularyzację wiedzy o historii i tradycjach marynarki wojennej oraz współpracę z członkami Stowarzyszenia Saperów Morskich Marynarki Wojennej RP.

Książkę Jana Śleszyńskiego można zakupić m.in. w Muzeum Oręża Polskiego.