V Zlot Motoatomowy

W sobotę 23.07.2022 r. na terenie Muzeum Zimnej Wojny swój finał miał V Zlot Motoatomowy, organizowany przez Motoorły Karlino oraz Gminę Tychowo. Jak co roku wydarzenie rozpoczęło się od parady motocykli, której trasa prowadziła z Tychowa do Muzeum Zimnej Wojny w Podborsku. Trasa przejazdu uwzględniała wizytę w Modrolesie, gdzie uczestnicy zlotu złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym żołnierzy alianckich przetrzymywanych w obozie jenieckim Stalag Luft IV oraz wysłuchali prelekcji na temat jego funkcjonowania, którą wygłosił pracownik muzeum Paweł Urbaniak.

Po złożeniu kwiatów uczestnicy zlotu udali się na teren Muzeum Zimnej Wojny, gdzie organizatorzy przygotowali wiele konkursów z nagrodami, a na zakończenie wydarzenia muzealni przewodnicy oprowadzili zlotowiczów zainteresowanych historią tego miejsca po terenie Obiektu 3001 oraz zaprosili ich do wnętrza magazynu Granit, który otwierany jest tylko kilka razy w roku.