Wieczorne zwiedzanie, czyli Noc Muzeów

Dnia 14 maja (sobota) Muzeum Oręża Polskiego wzięło udział w XVI Europejskiej Nocy Muzeów. Nasz oddział przy ul. ppor. Emilii Gierczak 5 odwiedziło bezpłatnie blisko 1000 osób.

Przed wejściem do budynku prezentowana była wystawa o pierwszym muzeum morskim w odrodzonej Rzeczypospolitej - Warszawskim Muzeum Stanisława Ledóchowskiego, zaś tuż przy wejściu na wystawę główną przedstawialiśmy wystawę czasową poświęconą Insurekcji Kościuszkowskiej, przygotowaną z okazji 228. rocznicy wydania Uniwersału Połanieckiego.

Wśród zwiedzających największym zainteresowaniem cieszyły się: makieta XV-wiecznego Kołobrzegu, zabytki lotnicze z Sali Techniki Wojskowej oraz zabytki morskie wydobyte z  wód Bałtyku oraz te pozyskane w ramach modernizacji toru wodnego Szczecin-Świnoujście.