Wystawa Adama Werki

Adam Werka (1917-2000) pozostaje ciągle jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich marynistów w historii polskiej sztuki współczesnej. Nigdy nie doczekał się artystycznej konkurencji, mogącej przyćmić jego osiągnięcia plastyczne w odtwarzaniu scen morskich.

Już jutro o godzinie 11.00 zapraszamy do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na wystawę oryginalnych prac z kolekcji Marty Werki – wnuczki artysty. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 11 stycznia 2019 roku do 30 kwietnia roku 2019.

Otwarcia wystawy dokona Pani dr hab. Joanna Werka - prezes Fundacji im. Adama Werki oraz autor wystawy Lech Trawicki z Muzeum Gdańska. Kuratorem wystawy jest Piotr Leszmann z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.