XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu

XII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Kołobrzegu za nami. Sala Plafonowa w piątkowe przedpołudnie wypełniła się uczestnikami konkursu i ich opiekunami. Organizatorami byli: Zespół Szkół Społecznych nr 1 im. Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu w osobie Pani Ewy Jaster oraz Muzeum Oręża PolskiegoPan Piotr Leszmann. Konkurs objęty był Honorowym Patronatem Starosty Kołobrzeskiego – Tomasza Tamborskiego oraz Prezydenta Miasta Kołobrzeg – Janusza Gromka.

Do zmagań konkursowych przystąpiło siedem drużyn:

• Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Kołobrzegu;
  • Gimnazjum nr 2 im. Józefa Wybickiego;
  • Szkoła Podstawowa nr 7 im.  Zjednoczonej Europy;
  • Społeczne Gimnazjum nr 1im. Zbigniewa Herberta;
  • Szkoła Podstawowa Morska Kraina
  • Gimnazjum w Dźwirzynie;
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Ustroniu Morskim.

Przed rozpoczęciem konkursu próbę swoich umiejętności zaprezentowali uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kołobrzegu.

Konkurs rozpoczęły zmagania drużynowe. Zespoły szkół musiały wykazać się wiedzą nt. dziejów Kołobrzegu i ludzi z nim związanych. Zadania konkursowe przewidywały min. rozwiązanie testu składającego się z 10 pytań na temat historii miasta.

Oprócz testu, były jeszcze cztery inne zadania, między innymi wytyczenie i opisanie trasy turystycznej po Gminie Kołobrzeg.

I miejsce zdobyli uczniowie Społecznego Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta (opiekun Ewa Jaster);
II miejsce zdobyli uczniowie Gimnazjum w Dźwirzynie (opiekun Dariusz Smal);
III miejsce zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Zjednoczonej Europy (opiekun Agnieszka Szopik).

Najlepsze zespoły otrzymały dyplomy i nagrody książkowe ufundowane przez Zespół Szkół Społecznych nr 1, Muzeum Oręża Polskiego oraz Miasto Gminę Kołobrzeg

Po części drużynowej przyszedł czas na konkurs indywidualny. Najlepiej historię naszego miasta znali:

I miejsce Piotr Cyzrkuń ze Społecznego  Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta
II miejsce Maciej Piątek ze Społecznego Gimnazjum im. Zbigniewa Herberta
III miejsce Filip Wyszkowski ze Szkoły Podstawowej nr 7

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Pomimo wysokich wymagań, do udziału w konkursie przystąpiła spora liczba gimnazjalistów. Poziom ich przygotowania z roku na rok jest coraz wyższy. Konkurs zamknął obchody 73. rocznicy walk o Kołobrzeg.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie organizacyjne, merytoryczne i medialne (Patronaty medialne: Gazeta Kołobrzeska, Radio Kołobrzeg, Głos Koszaliński, Kołobrzeskie Wiadomości oraz TKK).

Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie.