Rezerwacja grup tel. 94 352 12 88
AKTUALNOŚCI

XIII Regionalny Konkurs Historyczny

Za nami kolejny, już XIII Regionalny Konkurs Historyczny „Baw się historią - Kołobrzeg moje miasto”. Organizatorami były Szkoła Podstawowa nr 4 w Kołobrzegu (Krystyna Kamińska, Edyta Sak – Tuligłowska) oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu (Barbara Hordyjewska i Piotr Leszmann). Tegoroczna edycja odbyła się w Muzeum Oręża Polskiego, w oddziale przy ul. ppor. Emilii Gierczak 5a.

Konkurs odbył się w ramach miejskich obchodów 78. rocznicy walk o Kołobrzeg i zaślubin Polski z morzem w marcu 1945r.

 

 

W konkursie wzięło udział 10 drużyn, reprezentujących Szkoły Podstawowe nr 1, 3, 4, 6, 7, 8, 9 w Kołobrzegu, Szkołę Podstawową w Dźwirzynie, Szkołę Podstawową w Charzynie oraz Prywatną Szkołę Podstawową Morska Kraina w Kołobrzegu. Poszczególne zadania miały charakter edukacyjny, drużyny rozwiązywały między innymi krzyżówkę i wykreślankę historyczną.

Poziom wiedzy uczniów był wysoki i wyrównany, o czym świadczy różnica punktów zdobytych przez zespół z pierwszym i ostatnim miejscem (różnica 8 punktów).

Podajemy ostateczne wyniki drużyn, które zajęły miejsca na podium:

  • 1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 26 pkt.
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 4 25,5 pkt.
  • 2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 25,5 pkt.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja sędziowska w składzie:

Paweł Urbaniak – specjalista ds. wojskowości w MOP oraz Barbara Hordyjewska

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli organizatorów w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu konkursu. Gratulujemy wszystkim nauczycielom i dziękujemy za tak wspaniałe przygotowanie dzieci do konkursu. Szczególne podziękowania składamy instytucjom za ufundowanie nagród:

  • Starostwo Powiatowe w Kołobrzegu,
  • Gmina Miasto Kołobrzeg,
  • Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu,
  • Rada Rodziców przy SP nr 4.