"ZABYTKI WOKÓŁ NAS" – ROZSTRZYGNIĘCIE VIII EDYCJI KONKURSU

Dnia 19 maja 2023 r. miało miejsce rozstrzygnięcie i wernisaż VIII Regionalnego Konkursu Plastycznego ,,Zabytki wokół nas”. Było to jedno z wydarzeń odbywających się w ramach obchodów Dni Kołobrzegu. Konkurs otrzymał honorowy patronat Starosty Powiatu Kołobrzeskiego Tomasza Tamborskiego i Prezydenta Miasta Kołobrzeg Anny Mieczkowskiej. Organizatorami przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori oraz Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Celem konkursu było:

• rozwijanie inwencji twórczej dzieci poprzez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych (ciekawych materiałów i technik plastycznych);
  • zapoznanie i zainteresowanie dzieci zabytkami znajdującymi się w okolicy;
  • promocja i prezentacja uzdolnionych plastycznie dzieci.

Komisja oceniała uczestników w dwóch kategoriach wiekowych 5 i 6-latków. Prace wykonały dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, zlokalizowanych przy szkołach powiatu kołobrzeskiego. Zadaniem uczestników tego wydarzenia było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-4, dowolną techniką płaską.

Komisja oceniająca prace:

• Przewodniczący: Piotr Leszmann (kustosz - Muzeum Oręża Polskiego)
  • Członkowie:
  1. Barbara Hordyjewska (asystent muzealny – Muzeum Oręża Polskiego)
  2. Teresa Kocoń (nauczyciel Przedszkola Miejskiego nr 3)

Jury oceniając prace uwzględniło kryteria takie jak: walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność i samodzielność wykonania prac.

Na konkurs wpłynęło aż 59 prac plastycznych z 15 placówek: ośmiu publicznych przedszkoli kołobrzeskich (nr 1, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 10), Niepublicznego Przedszkola Rodzinnego Mądrowscy, Niepublicznego Przedszkola ,,Różany Dworek”, Przedszkola Anglojęzycznego ,,Mały Poliglota”, Przedszkola Prywatnego ,,Morska Kraina”, Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi (oddziału przedszkolnego), Szkoły Podstawowej nr 8 (oddziału przedszkolnego) w Kołobrzegu oraz Publicznej Szkoły Podstawowej we Wrzosowie.

WYNIKI VIII REGIONALNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

,,ZABYTKI WOKÓŁ NAS”:

Kategoria wiekowa 5-latki:

I MIEJSCE

1. Kasperek Zofia, Przedszkole „Morska Kraina”;
  2. Duda Julia, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 im. J. Korczaka;
  3. Gierlicz Piotr, Przedszkole Miejskie nr 2 im. W. Chotomskiej.

1. Neuman Mieszko, Przedszkole „Morska Kraina”;
  2. Wojtkiewicz Zuzanna, Przedszkole Miejskie nr 8 im. J. Brzechwy;
  3. Ernestowicz Kinga, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 5.

1. Gawęda Marcelina, Przedszkole Miejskie nr 8 im. J. Brzechwy;
  2. Gregorek Hanna, Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 im. J. Korczaka;
  3. Weprzędz Liliana, Przedszkole Miejskie nr 10.

Kategoria wiekowa 6-latki:

I MIEJSCE

1. Witczak Jan, Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima;
  2. Jankowska Maria, Przedszkole Miejskie nr 4 „Ocean Przygód”;
  3. Walczyk Hanna, Przedszkole Miejskie nr 7.

1. Deręgowska Kornelia, Przedszkole ,,Różany Dworek";
  2. Gzyl Blanka, Przedszkole Miejskie nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima;
  3. Gołaś Patrycja, Przedszkole Miejskie nr 4 „Ocean Przygód”;
  4. Gmur Oliwia, Przedszkole Miejskie nr 2 im. W. Chotomskiej.

1. Wójcik Julia, Przedszkole ,,Różany Dworek";
  2. Suchwałko Małgorzata, Przedszkole Miejskie nr 4 „Ocean Przygód”;
  3. Moskwa Anastazja, Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Montessori;
  4. Wójcik Zuzanna, Przedszkole Miejskie nr 10.

Nagrody i upominki dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Gmina Miasto Kołobrzeg, Przedszkole Miejskie nr 3 oraz Muzeum Oręża Polskiego. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki, puzzle, memory, kolorowanki i inne gadżety związane z naszym miastem i regionem.

Na przełomie września i października w Muzeum zostanie zorganizowana wystawa wszystkich prac, które wzięły udział w konkursie.