"Zielony Kołobrzeg - tutaj mieszkam i chronię środowisko"

22 września odbyła się gra miejska dla szkół podstawowych ,,Zielony Kołobrzeg - tutaj mieszkam i chronię środowisko’’, którą zorganizowano w ramach Dnia Sprzątania Świata. W grze wzięły udział pięcioosobowe zespoły uczniów klas 4-6 z ośmiu szkół: SP1, SP3, SP4, SP5, SP6, SP7, SP8, SP9. Na placu, przed ratuszem, uczniów powitała Prezydent Miasta Kołobrzeg Anna Mieczkowska oraz Inspektor ds. Gospodarki Odpadami Marzena Trzeciak. Uczniowie zaopatrzeni w mapki ruszyli na trasę, gdzie czekało na nich do wykonania 13 zadań. W każdym punkcie czekali edukatorzy, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem gry.

Zmagania zakończyły się na Skwerze Koncertów Porannych. Podczas gry uczniowie mieli za zadanie m.in. poprawnie posegregować śmieci, zaznaczyć na mapie kołobrzeskie pomniki przyrody, wskazać, na podstawie zdjęć, zwierzęta zagrożone wyginięciem, rozpoznać ptaki Ekoparku Wschodniego. Poziom wiedzy drużyn był wyrównany, a o poszczególnych miejscach decydowały niewielkie różnice w punktacji.

Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła SP6 uzyskując 89,5 pkt, drugie miejsce zajęła SP1 z 85,5 pkt, a trzecie miejsce zajęła SP4 uzyskując 84 pkt. Wszystkim drużynom gratulujemy uzyskanych wyników. Organizatorem gry była Gmina Miasto Kołobrzeg, a wykonawcą Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.