W dniach 25-27.08.2017 r. w Dziwnowie odbył się VIII Festyn Komandosa, w którym wzięło udział Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, prezentując swe bogate zbiory.

Na uczestników wspomnianego wydarzenia czekały liczne atrakcje, m. in.: strzelanie z broni, rekonstrukcje i pokazy historyczne, koncert dudziarzy, gry i zabawy dla dzieci, seanse filmowe, defilada, zawody strzeleckie, pokaz skoków spadochronowych, a także prezentacje grup rekonstrukcyjnych, pasjonatów militariów oraz muzeów, w tym Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Postanowiliśmy zaprezentować tam wystawę zimnowojenną składającą się z plansz tematycznych oraz sylwetek 10 żołnierzy, reprezentujących wybrane państwa Układu Warszawskiego. Wśród eksponatów znalazło się również 82 mm działo bezodrzutowe B-10. Cieszyło się ono dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że każdy miał możliwość zapoznania się z obsługą wspomnianego sprzętu i zrobienia pamiątkowej fotografii.

Nie zabrakło również wojskowych nakryć głowy – hełmów, hełmofonów, beretów, czapek, masek przeciwgazowych, a także kurtek mundurowych poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, które każdy mógł przymierzyć. Każdy zainteresowany mógł pobrać bezpłatny egzemplarz Gazety Muzealnej, a na najmłodszych czekały lizaki przygotowane przez firmę Karmelowo.

Stoisko muzealne cieszyło się dużym zainteresowaniem i odwiedziło go wielu gości, zarówno starszych, jak i najmłodszych.

Festyn Komandosa, gromadzący liczne grono mieszkańców, turystów i gości z całej Polski, z pewnością zaliczyć można do ciekawych i udanych przedsięwzięć, atrakcyjnych dla każdego odbiorcy.

Partnerzy


 

 

BIP

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu na stronie internetowej oraz w publikacjach przetwarza dane osobowe – rozpowszechnia wizerunek osób uczestniczących w publicznych imprezach organizowanych przez Muzeum zgodnie z art. 81 ust. 1 Ustawy z dnia 04 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016 r. poz. 666). Uczestnik imprezy może zażądać zaprzestania przetwarzania danych osobowych – rozpowszechniania wizerunku, poprzez zgłoszenie powyższego faktu w formie pisemnej do Muzeum.